Jak określić rodzaj tej powieści? Obyczajówka, kryminał, komedia? W Pociągu w jednym przedziale niby przypadkowo spotykają się: kryminalistka po piętnastoletniej odsiadce, młodzieniec który właśnie opuścił dom dziecka, by zacząć życie na własny rachunek, i zakonnica udająca się na urlop. Ale czy w życiu są przypadki, czy wszystko jest jakoś, przez kogoś sterowane? Ile zależy od naszego wyboru?
Kryminalistka Daria wraca do swojego rodzinnego domu, Ludwik, który wychowywał się w domu dziecka jedzie do swojego dziadka, a zakonnica Mariola w czasie swojego urlopu ma opiekować się dziećmi siostry. Wszyscy wysiadają na tej samej stacji, ale się porobiło. Domu i siostry Darii już nie ma, dziadek Ludwika właśnie zmarł, a Mariola nie zdążyła na przesiadkę. Naiwny, łatwowierny Ludwik zaprasza kobiety do domu dziadka, a wraz z tym zaczynają tworzyć się zagadki i śledztwa. Wspólny cel to rozwikłanie tajemnicy. A co z tego wyniknie? Jak życie może zaskoczyć.
Książka lekka, łatwa i przyjemna. W sam raz na świąteczne dni. Polecam
" przeszłości nie zmienisz, a na przyszłość masz realny wpływ,
o ile tego nie zmarnujesz"
---
1 książka, 622/622
Witaj w Nowym Roku!!!! Kryminałów nigdy wcześniej nie czytywałam, ale latem przeczytałam trzy autorki Marty Matyszczak. Można było się trochę pośmiać. Takie właśnie lekkie, łatwe i przyjemne są dla mnie. Leżę aktualnie w łóżku z paskudnym wirusem, ale dzisiaj jest już lepiej i zabieram się za książki, które otrzymałam pod choinkę. Życzę Ci wszelkiego dobra na cały miłościwie już nam panujący 2025rok i serdecznie pozdrawiam:):):)
OdpowiedzUsuń